Добре дошъл, Гост! (Вход | Регистрация)
Кошница: празно

ОБЩА СУМА (с отстъпка)празно

Бърза поръчка (1 клик) x
Coupon code:
Име:
Фамилия:
Email:
Телефон:
Коментар към поръчката
*Отстъпката ще се отрази в цената автоматично при завършване на поръчката!
Тук можете да добавите адреса за доставка, начин на плащане и всичко, което смятате, че е важно за вашата поръчка:
Поръчай

Edimax ES-1016 Fast Ethernet 16 портов Switch (суич) Rackmount

Артикул: ES-1016
Централен склад: Наличен

101 лв
Брой:
Поръчай по телефона!

0878-44-80-73, 052-600-796

Печели с всяка покупка

Трупайте бонус точки

Връщане на стоката

ако не ви харесва - без въпроси

На изплащане

Онлайн за 30 минути...
  • Описание
  • Характеристики
  • Добави мнение
  • Въпроси по продукта

Описание

EDIMAX ES-1016 16-портов Fast Ethernet Rack-mount Switch

The ES-1016 is 16-port Fast Ethernet rack-mount switch, that is designed for medium or large network environment to strengthen its network connection. Including rack-mount brackets, the 19" size switch fits into your rack cabinet. It is a superb choice to boost your network with higher performance and efficiency.

IEEE Energy Efficient Ethernet (EEE) compliance saves power up to 64%
The Switch ES-1016 offers environmental efficiency with Fast Ethernet speeds critical for next-generation network applications. To comply with the IEEE802.3az standard, the Switch ES-1016 provides power saving functions to reduce energy consumption to help business save cost.

-Inactive link detection
The power usage adjustment feature automatically reduces power usage when any shut down network device or inactive link is detected. That is, power consumption of the switch can be adjusted according to the link status or the number of active network devices when possible.

-Cable length detection
The devices equipped with this green feature can automatically detect the length of connected Ethernet cables and adjust power usage accordingly. The shorter the cable length, the less power it consumes.

Supports Auto-Negotiation
Every port of the ES-1016 can automatically distinguish the connected network devices are running at 10Mbps, 100Mbps for Half/Full-Duplex mode. The ES-1016 can adjust the speed and mode accordingly.

Supports Non-Blocking Wire Speed
The ES-1016 receives and forwards traffic seamlessly with its non-blocking wire-speed. Every port of the ES-1016 has the speed up to 200Mbps in full-duplex mode simultaneously. This feature provides full wire speed to the connected devices and allows you to run a high speed network smoothly.

Supports Store and Forward Architecture
With the store and forward architecture filters fragment & CRC error packets, the ES-1016 can maximize network performance while minimizing the propagation of bad network packets.

Fan-less Design
Since the fan-less design ensures quiet operation in small office spaces, the ES-1016 is the perfect solution for small business and SOHO office deployments.


Standards

IEEE 802.3 10BaseT
IEEE 802.3u 100BaseTX
IEEE 802.3x Flow Control
IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet

Features

RJ-45 Ports: 16
MAC Address: 8K
Buffer Memory: 256KB
Transmission Method: Store and Forward
100Mbps port - 148,800pps
10Mbps port - 14,880pps

Filtering/Forwarding Rates
100Mbps port - 148,800pps
10Mbps port - 14,880pps


Transmission Media
10BaseT Cat. 3, 4, 5 UTP/STP
100BaseTX Cat. 5 UTP/STP

LED Indicators
Per Port: Link/Act
Per Unit: Power

Power Requirement
100 to 240V/AC, 50 to 60Hz


Power Consumption
3Watts (Max)

Dimensions
441mmЧ131mmЧ44mm (LxWxH)

Weight
1.6 kg

Характеристики

Производител
  • Edimax
Тип мрежово устройство
  • Switch - комутатор
Switch тип
  • Неуправляем - unmanaged
Switch брой портове
  • 16
LAN скорост
  • 100 Mbps
Web управление:
  • No
Power Over Ethernet (PoE)
  • No
Цвят:
  • Черен
Гаранция
  • 2 години гаранция

Мнения

Въпроси по продукта

Ако имате въпроси свързани с продукта, който разглеждате:

Виж също
  • Суич, тип Fixed Port Общ брой портове 5 Основни портове, тип 5x10/100/1000Base-T Power Over Ethernet (PoE) No Управление No Fans Fanless design Захранване External power adapter Routing Layer 2 only

    102 лв
  • STANDARDS AND PROTOCOLS: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3ad, 802.3x, 802.1q, 802.1p INTERFACE:    8 10/100Mbps Auto-Negotiation RJ45 ports (Auto MDI/MDIX) 1 10/100/1000Mbps Auto-Negotiation RJ45 port (Auto MDI/MDIX) 1 Gigabit SFP ports NETWORK MEDIA:    10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m) EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) 100BASE-TX/1000Base-T: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m) EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m) 1000BASE-X: MMF, SMF

    105 лв
  • Суич, тип Fixed Port Общ брой портове 16 Основни портове, тип 16x10/100/1000Base-T Power Over Ethernet (PoE) Няма Управление Няма Fans Fanless design Захранване Switching 12V/1A level V power adapter Routing Layer 2 Only Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps 32 Gbps MAC адреси 8000 MAC address table size

    97 лв
  • Суич, тип Fixed Port Общ брой портове 24 Основни портове, тип 24x10/100Base-TX Power Over Ethernet (PoE) No Управление No Захранване Internal universal power supply; Power Supply: 100 - 240 VAC, 50/60 Hz 0.3A Routing Layer 2 Only Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps 4.8 Gbps Пропускателна способност, Mpps 1.49 Mpps MAC адреси 8000 MAC address table size

    120 лв 94 лв
  • Суич, тип Fixed Port Общ брой портове 5 Основни портове, тип 5x10/100Base-TX Power Over Ethernet (PoE) IEEE 802.3af PoE; This port supplies PoE power for up to 15.4 Watts Управление No Захранване External 48 V/0.5 A Level “V” Power Adapter Routing Layer 2 Only Капацитет за маршрутизиране/превключване, Gbps 1 Gbps Пропускателна способност, Mpps 1.49 Mpps MAC адреси 2000 MAC address table size

    94 лв

Категории: Edimax

Фотографските изображения са примерни и могат не винаги да съвпадат напълно с описаниeто или с реалният външен вид на продукта. Стремим се да ги избягваме, но все пак са възможни технически грешки в описанието на Edimax ES-1016 Fast Ethernet 16 портов Switch (суич) Rackmount
Всички цени са крайни с включен 20% ДДС! Ценовите предложения в ПРОМOЦИЯ или на РАЗПРОДАЖБА са валидни до обявения в описанието на продукта срок или ако срок не е посочен до изчерпване на складовите наличности! Ако забележите грешки в описанията, моля сигнализирайте на promo"at"speedcomputers.biz. СПИЙД КОМПЮТРИ си запазва правото да редактира страниците си и да прекратява достъпа до тях по всяко време.

Скъпи приятели!

За съжаление, Вашият браузър не поддържа съвременните технологии, използвани в нашия уебсайт.

Моля, презаредете браузъра си, като го изтеглите от линковете по-долу или се свържете с вашия системен администратор, обслужващ вашия компютър.

Internet Explorer

Microsoft

Chrome

Google

Safari

Apple

Opera

Opera Software

Firefox

Mozilla

Нагоре